Fanoušci Karla Gotta se minulý týden konečně dočkali informace, kde bude legendární zpěvák pohřben. Místem jeho posledního odpočinku je hřbitov na Malvazinkách nedaleko Bertramky. Co pro něj nakonec rozhodlo?

V pátek se národ konečně dozvěděl, kde se nachází místo posledního odpočinku zpěváka Karla Gotta (†80). Navzdory spekulacím, že jím bude rodinný hrob v Újezdu u Svatého Kříže nebo vyšehradský Slavín, budou jeho ostatky uloženy na hřbitově na Malvazinkách nedaleko vily na Bertramce.

Když to Ivana Gottová oznámila, uvedla, že rodina tak rozhodla na základě přání jejího manžela. „Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma,“ napsala na oficiálních webových stránkách. A podle všeho nebyla jediná, o přání věděli i další.

„Vždycky když jsme jeli s Karlem z Bertramky nebo na Bertramku a míjeli jsme hřbitov na Malvazinkách, tak Karel říkal svému řidiči: Oldo, tady zpomal a podíváme se tady na ten hřbitov. Když moje holky neprodají Bertramku, tady chci ležet, abychom to k sobě měli blízko,“ cituje extra.cz slova účetní Jaroslavy Herzerů pro Nedělní Blesk.

Gottová rovněž „vyšla vstříc“ fanouškům, kteří jistě ocení, že Mistr spočine v Praze, nikoliv v obci na Plzeňsku. „Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete. Až to bude aktuální, ráda vám sdělím konkrétní místo,“ vzkázala vdova.

Loading...

Témata:

Karel Gott | Ivana Gottová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse