Nemocný zpěvák Karel Gott před pár dny dokončil natáčení nového dokumentu, který dorazí do kin příští rok na jaře. Filmařka Olga Špátová nyní prozradila, jak Mistra změnila vážná nemoc, s níž se svěřil teprve před pár dny.

Režisérka Olga Malířová Špátová právě dokončuje celovečerní dokumentární film o Karlu Gottovi. Snímek údajně přinese neobvykle osobní až intimní pohled na jeho život, který se doposud široké veřejnosti nenaskytl. V tuzemských kinech bude mít premiéru na jaře příštího roku. ČTK o tom dnes informovala distribuční společnost Bontonfilm.

"V polovině září loňského roku mi volali Ivanka a Karel Gottovi, a oslovili mě, zda bych po deseti letech opět natočila s Karlem dokument o jeho životě. Neváhala jsem ani minutu! Natáčet s člověkem, který vydržel více než půl století na výsluní české kultury díky svému výjimečnému pěveckému talentu, umělecké pokoře a nezměrné pracovitosti, byla a je pro mě velká čest," uvedla Špátová.

Natáčení začalo 22. října loňského roku a poslední záběry s Gottem byly natočeny před několika dny. Cílem bylo zachytit autenticky Gotta jako fenomenálního zpěváka, jako malíře, ale zároveň milujícího manžela a otce svých dětí. Film však nemá být přehlídkou nesporné slávy Karla Gotta a jeho úspěchů.

"Proto ani není možné srovnávat můj předchozí film Fenomén Gott s tímto nynějším. Každý je jiný. Minimálně tím, že jsme je natáčeli v jiné životní etapě Karla Gotta, a to se velmi projeví v jeho osobní, až intimní zpovědi, kterou nám poskytl a která nás všechny utvrdila v tom, s jakou legendou máme možnost pracovat a trávit čas, který je vskutku nepopsatelný," dodala Špátová.

Tvůrci zachytili zpěváka při jeho vystoupeních, při setkáních s fanoušky v Česku i v Hamburku, ale zejména v jeho domácím prostředí. "Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny. Tento dokumentární film je poděkováním mým příznivcům a všem, kteří mě při mé profesi podporovali a provázeli," sdělil Gott, který v roce natáčení opět onemocněl.

Gott trpí akutní leukémií a podstupuje ambulantní léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. "Myslím, že právě to, že prochází těžkou nemocí je důvodem k tomu, že je dnes Karel ve svých názorech na život otevřený a pokorný," konstatovala Špátová.

Témata:

Karel Gott | Olga Špátová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse