Karel Gott si kvůli zdravotním problémům dává pauzu od koncertování, které bylo odjakživa hlavním zdrojem jeho příjmů. S manželkou Ivanou se ale před lety pojistili založením nového byznysu. Na kolik si díky němu přijdou?

Jeden tok peněz na jeho účet téměř vyschl, jelikož Karel Gott musel kvůli zdravotním problémům úplně přestat s koncertováním, přesto si na nedostatek peněz nemůže stěžovat. Podle informací Aha! totiž rostou výdělky firmy, která legendárního zpěváka zastupuje.

Jsou to už čtyři roky, co Gott s manželkou Ivanou založili firmu Karel Gott Agency, v níž žena mnohonásobného Zlatého slavíka působí jako jednatelka. Z dokumentů, které společnost doručila Městskému soudu v Praze, pak má vyplývat, že agentura vydělává každým rokem stále víc.

„Podle rozvahy měla k poslednímu prosinci 2018 aktiva, což je označení pro nemovitý a movitý majetek společnosti, ve výši 6 837 000 korun čistého. Na konci roku 2017 to bylo 4 122 000, a to je nárůst o 2 715 000,“ prozradil Aha! ekonom Jindřich Korejs.

Odborník upozorňuje také na položku peněžní prostředky. „V pokladně měla agentura podle rozvahy na konci roku 324 tisíc, na účtu 4 792 000 Kč. Během uzávěrky rok předtím měla na účtu jen 21 tisíc a v pokladně 2 870 000 korun,“ sdělil deníku.

Na podzim navíc s pravděpodobností hraničící jistotě přitečou na účet manželů Gottových další peníze. Legendární zpěvák totiž plánuje vydání autobiografické knihy, po které se bezpochyby v regálech jen zapráší.

Témata:

Karel Gott | Ivana Gottová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse