Natáčení komedie 3Bobule z vinařského prostředí začalo v první polovině července sice překvapivě v Praze, ale po třech natáčecích dnech se filmaři přesunuli na jižní Moravu, kde s přestávkami pracovali do poloviny srpna. Stejně jako v předešlých dvou filmech se děj točí kolem Terezy Ramby (dříve Voříškové), Kryštofa Hádka, Lukáše Langmajera a Miroslava Táborského.
„Jsem s natočeným materiálem spokojený. Často jsem po natáčení napjatý, někdy až nervózní, ale teď se do střižny opravdu těším,“ svěřil se poslední natáčecí den režisér Martin Kopp. Komedie z moravských vinic, jejíž hrdinové už jsou přece jen o více jak 10 let starší a řeší i „dospělé“ problémy jako chod vinařství, rodinu a vlastní vztah, představí divákům vedle Mikulova také Moravskou Novou Ves, Klentnici, Sedlec, Bulhary, Strachotín, Dolní Věstonice, Pavlov nebo Zaječí.
„Bylo to moc hezké a všichni se o mě krásně starali, protože to pro mě bylo náročnější. Točili jsme ve vinohradech, kde bylo i 40 stupňů, ale omdlívali jiní, já naštěstí ne,“ řekla Tereza Ramba, která natáčela svoji roli Kláry i přes vyšší stupeň těhotenství. Jejím parťákem byl na place opět Kryštof Hádek. „Mám z toho taky dobrý pocit. Sice se tady pořád musíte vyhýbat nabídkám na košt, ale jinak to bylo v pohodě,“ smál se po natáčení filmový Honza.
Spokojený byl i Lukáš Langmajer jako Jirka. „Já jsem si z těch tří dílů tenhle užil nejvíc. Možná i proto, že už trochu víc rozumím tomu, co tady dělám,“ vysvětlil. „Člověk má pocit, že se vrací po letech za příbuznými. Docela mě vyděsilo, když jsme se na začátku natáčení s kolegy dopočítali, že od dvojky je to už deset let! Vůbec by mě nenapadlo, že to tak uteklo,“ dodal filmový Kozderka Miroslav Táborský.
V nové roli Mira se ve filmu představí slovenský herec Braňo Deák a v roli Humpla Michal Isteník. Diváci se mohou těšit také opět na Mariána Rodena a Radima Nováka, nově na Lumíru Přichystalovou, Tomáše Měcháčka a v dětských rolích uvidí Šimona Klacla, Annu Krejčířovou a Prokopa Zacha. V menších rolích se objeví mnoho špičkových herců, v čele s Karlem Rodenem. Ve filmu zazní v několika obrazech hlas Václava Postráneckého, jemuž je film věnován.
Témata: Tereza Voříšková film 3Bobule

Proč byl Henry Cavill nahrazen? Herec překvapivě skončil jen dva měsíce po svém návratu!

Kate Middleton stačily čtyři slova, aby pobavila celou Francii!

Taylor Swift jako tajná zbraň? V podcastu s Edem Sheeranem bylo veselo!