Moderátor a bývalý zahraniční zpravodaj České televize Michal Kubal (42) dostal jedinečnou nabídku! Objevil se v novém filmu Spider-Man: Daleko od domova! Koho si tam zahrál?

Snímek Spider-Man: Daleko od domova v hlavní roli s Tomem Hollandem měl v amerických kinech premiéru 2. července, do Česka se dostal o dva dny později. Pokud jste na něj vyrazili do kina, možná jste v něm narazili na povědomou tvář!

Zahrál si v něm i Michal Kubal! Hollywoodský trhák se totiž mimo jiné natáčel v Praze a v Liberci. A když štáb potřeboval někoho do scény s novináři, obrátil se na Českou televizi.

„Scénář počítal s pasáží, kdy pražské střetnutí superhrdinů s protistranou shrnuje místní televizní zpravodajství. A produkce filmu oslovila ČT, jestli by o podobnou spolupráci měla zájem,“ prozradil Blesku Kubal.

Český novinář si tak ve filmu v podstatě zahrál sám sebe – objevil se ve scéně, kde informuje o boji s ohnivým živlem! Roli dostal i bez castingu, díky tomu, že působil jako zpravodaj ČT v USA totiž umí perfektně anglicky a tak ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal roli nabídl přímo jemu.

A jak sám Kubal přiznává, jsou prostě nabídky, které se neodmítají! Česká televize nabídla filmařům hned několik variant pozadí, které by se za Kubalem mělo ve scéně objevit. „Vybrali si záběr, který používáme pro úvodní přehled nejdůležitějších zpráv Událostí,“ upřesnil Kubal.

ČT sice honorář, který za dodání materiálu pro produkci Spider-Mana dostala, nezveřejnila, podle informací Blesku jde o sto tisíc korun. Jaký podíl z této částky dostal sám Michal Kubal, ale není jasné.

Témata:

Holland, Tom | Spider-Man: Daleko od domova (Spider-Man: Far From Home) | Kubal, Michal | stars24.cz

Vstoupit do diskuse