Hana Zagorová a Karel Gott společně nazpívali řadu písní, oba také kralovali v anketě Zlatý slavík. Právě díky ní se seznámili, na což zavzpomínala populární zpěvačka, která rovněž prozradila, jak to má Mistr se ženami.

Zpěvačka Hana Zagorová zaznamenala Karla Gotta poprvé, když ještě studovala na JAMU a na pokoji se spolužačkami slyšely píseň Proč ptáci zpívají. „Plakaly jsme při ní do polštáře, protože jsme všechny byly zamilované,“ vzpomíná pro Blesk. K opravdu osudovému setkání však došlo až na Slavících v roce 1968, konkrétně až po slavnostním ceremoniálu.

img-responsive

Hana Zagorová | foto: Korzo

„Pak byl večírek U Pelikána Na Příkopech, kde jsem s Karlem mluvila a on se mě zeptal, jestli už jsem se se všemi seznámila. A že to udělá. Táhl mě za ruku, držel mě, mladou holku, a každému mě představil. To pro mě byl nezapomenutelný zážitek. Od té doby jsem Karlova fanynka,“ líčí populární zpěvačka.

„Musím říct, že to s ženami opravdu umí,“ konstatuje Zagorová, která zároveň přiznává, že byla původně fanynkou Waldemara Matušky. „Karel, když začínal, byl ještě takový ušatý, zpíval Zdvořilého Woodyho, zatímco Walda měl obrovské charisma a srdce na dlani. Věřili jste mu každé slovo a vůbec jste nevnímali jeho hlas,“ popisuje.

Nakonec si však k sobě našli cestu a dnes mají na kontě spoustu duetů. „Řadu jsme jich udělali ke Slavíkům, když jím byl takřka setrvale on a já měla to své devítileté období. To byla nutnost kvůli televiznímu vysílání. Pořad se připravoval dlouho dopředu, takže jsme tehdy docela spolupracovali,“ vysvětluje.

Dnes má Hana Zagorová o jejich vztahu jasno. „Troufám si říci, že je to můj kamarád, a vždy na něj budu mít ty nejlepší vzpomínky,“ uzavřela rozhovor pro zmíněný deník.

Témata:

Karel Gott | Hana Zagorová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse