Snad každý Čech musel vidět reklamu na módní obchod s Karolínou Kurkovou v hlavní roli. Cílem podobných kampaní bývá upoutání pozornosti, což se tvůrcům dozajista podařilo. Ovšem jinak, než si asi původně představovali.

Internetový obchod s módou About You působí v Česku jen několik měsíců, proto rozjel před nedávnem dosud největší reklamní kampaň. Asi každý narazil na šot, v němž má hlavní roli česká topmodelka Karolína Kurková, tím pádem na něj každý má nějaký názor. Převažuje ale údiv nad jejím výkonem.

Klip obchodu About You s modelkou Karolínou Kurkovou (0:30) | zdroj: YouTube

Děčínská rodačka se prochází po různých mestech Prahy, což asi nikoho nepobuřuje, na rozdíl od její podivné výslovnosti. Karolína totiž v reklamě, která cílí na tuzemské publikum a je tedy natočena v našem mateřském jazyce, udivuje svým šišláním.

Už loni jí na to tváří v tvář upozornil moderátor Jan Kraus, který si ji tenkrát pozval do své televizní talk show. „Já jsem první ‚hást‛ (host – pozn. red.)!“ napodoboval ji. Kurková si z toho velkou hlavu nedělala a sama se začala parodovat, za což ji musíme ocenit.

Na její výslovnosti se nejvýrazněji podepsal fakt, že dlouhá léta žije s manželem Archiem Drurym v zahraničí. Běžně sice mívají lidé problém osvojit si přízvuk cizího jazyka, u Kurkové je to naopak. Navíc rozhodně není první osobou, která na sebe tímto způsobem upozornila. Svého času si Češi utahovali např. z tenisty Ivana Lendla.

Ač může být Kurková terčem posměchu některých lidí, agenturu, která reklamu natočila, to mrzet nemusí. Krátký šot totiž rozhodně upoutá pozornost a nemohli bychom se divit, kdyby sázka na šišlání byla od počátku záměrem tvůrců.

Témata:

Karolína Kurková | stars24.cz

Vstoupit do diskuse