Celine Dion pózovala nahoře bez. Doufám v zázrak, řekla o své nemoci

Céline Dion na obálce časopisu Vogue France 3

Autor: Jan Novák

24. dubna 2024 8:23

Celine Dion, kanadská ikona, která nedávno sdělila světu svůj boj s vzácnou nemocí a následné zrušení plánovaných koncertů, zazářila na titulní stránce květnového vydání Vogue France. Její vystoupení v magazínu bylo ohromující a získalo nadšené reakce nejen od fanoušků, ale i od představitelů módního průmyslu.

Ve svých 55 letech vypadala neuvěřitelně, když se předváděla pro magazín ve své jednoduché bílé košili a kraťasech.

Zpěvačka, která ve videu z roku 2022 otevřeně hovořila o své diagnóze vzácného neurologického onemocnění, sdílela, jak každý den čelí této výzvě. „Jdu den za dnem,“ uvedla, „učím se s tím žít.“

Ve svých šestašedesáti letech se Celine Dion předvedla před objektivy jako profesionál a v modelech vybraných stylistou Lawem Roachem, který také stojí za stylem herečky Zendaye, naprosto zazářila. Na jedné fotografii dokonce vypadá úplně nahoře bez, ale intimní partie si samozřejmě zakryla rukou. Na dalších snímcích pak působí ohromnými růžovými šaty, které byste mohli považovat za polevu na dortu nebo obří cukrovou vatu.

V rozhovoru pro časopis nezůstala Dionová pozadu. Mluvila o své diagnóze - vzácném neurologickém onemocnění Stiff-Person Syndrome. „Nemoc jsem nepřekonala, protože je stále se mnou a vždycky bude. Doufám, že se najde zázrak, způsob, jak ji vyléčit vědeckým výzkumem, ale zatím se musím naučit s tím žít,“ prozradila pro Vogue France.

Každý týden stráví pět dní v důkladné atletické, fyzické a hlasové terapii. Pracuje na každém aspektu - cvičí prsty na nohou, hýbe koleny, lýtka a cvičí také svůj hlas, který je ovlivněn její nemocí. Dionová se otevřeně podělila o své myšlenky: „Na začátku jsem se ptala sama sebe: Proč já? Jak se to stalo? Co jsem udělala špatně? Je to moje vina? Život nám neposkytuje vždy odpovědi. Musíme jednoduše pokračovat! Mám tuto nemoc a nevím proč. Vidím to tak, že mám dvě možnosti: buď ztratím naději a rezignuji, nebo se rozhodnu bojovat s lékařským týmem a trénovat jako sportovec.

Syndrom ztuhlé osoby (SPS), také známý jako Stiff-Person Syndrome, představuje vzácnou neurologickou poruchu, která způsobuje progresivní tuhnutí svalů v trupu, rukách a nohou. Tito pacienti jsou někdy nazýváni "lidské sochy".

Chci být co nejlepší,“ naznačila také Celine Dion, čímž potvrdila, že její ambicí je vrátit se na pódium. My jí přejeme, aby se to opravdu povedlo.

Témata: Céline Dion