Celeste Buckingham promluvila o nevyléčitelné nemoci! Co jí PCOS způsobuje?

Celeste Buckingham 5

Autor: Libor Frýdl

28. září 2023 16:30

Zpěvačka Celeste Buckingham na tom po zdravotní stránce není nejlépe. Podle slovenských médií trpí nevyléčitelnou chorobou, při které jí kolísá váha a hrozí neplodnost.

Celeste Buckingam o svém zdravotním stavu moc nemluví, pro týdeník Plus 7 dní otevřeně promluvila o své nemoci, při které jí dokonce hrozí i neplodnost. Lékaři jí diagnostikovali syndrom polycystických ovarií.

Celeste to ví už několik let, uvedla ale, že neměla důvod o tom mluvit. "Potřebovala jsem tento fakt přijmout. Nejsem jediná na světě, která má tuto nemoc, ale je jen nízké procento žen, které tím trpí. Jde o onemocnění vaječníků, které mi zjistili ve dvaadvaceti letech," řekla.

"Moje tělo nedostatečně zpracovává kalorie, a proto mi váha velmi kolísá. Jsou ženy, které velmi přiberou, jiné naopak velmi zhubnou. Já jsem ten první případ, ale upřímně říkám, už mi to nevadí," dodala. 

Podotkla také, že mnoho žen s tímto syndromem  trpí neplodností. "I mě to zasáhlo, když mi to řekli. Ženy těsně po třicítce přemýšlejí, zda lehce otěhotní, neboť s přibývajícím věkem to prý jde těžší. Ale my s naší diagnózou to máme mnohem těžší. Je mizivá šance, že jednou budeme mít děti," svěřila se.

Syndrom polycystických ovarií (PCOS) je endokrinní porucha, která ovlivňuje ženský reprodukční systém. Tento syndrom je charakterizován různými příznaky a je spojen s hormonálními nerovnováhami a zvýšenou produkcí mužských pohlavních hormonů (androgenů) u žen.

Témata: Celeste Buckingham