Zesnulá britská princezna Diana byla miláčkem davu, rozhodně ale nebyla tak nevinná, jak by se mohlo zdát. Měla velmi blízký vztah se zpěvákem skupiny Queen Freddiem Mercurym, a dokonce sdíleli i jedno intimní tajemství.

Freddie Mercury a princezna Dia­na spolu podnikli na konci 80. let návštěvu gay baru. Britská princezna se do něj vydala v převleku za muže, kdy si oblékla armádní bundu, čepici a brýle, aby ji nikdo nepoznal.

Prozradila to v knize The Power of Positive Drinking herečka Cleo Rocosová, která se k nim onoho večera přidala. Podle ní se Diana obávala, že ji lidé poznají, to se ale nestalo.

Rozruch naopak vzbudil Freddie Mercury, a tak si mohla britská princezna nerušeně popíjet drink. To pro ni byla ostatně vítaná změna, protože jinak byla pod dozorem veřejnosti a v hledáčku médií, kdykoliv se kamkoliv pohnula.

Ačkoliv byla v převlečení za muže, nikdo se nepokusil s ní navázat bližší hovor. To stále ještě vdané princezně vyhovovalo, navzdory tomu, že její vztah s princem Charlesem byl tou dobou už téměř v troskách. Přesto Diana v baru strávila pouze 20 minut, a poté se odebrala domů do Kensingtonského paláce.

Překvapivé na celé události je, že se Diana s Freddiem tou dobou zase tak dlouho neznali. Poznali se teprve v polovině 80. let, stali se z nich ale dobří přátelé. Jejich blízký vztah jim vydržel do roku 1991, kdy Freddie Mercury zemřel.

Témata:

Freddie Mercury | Princezna Diana | stars24.cz

Vstoupit do diskuse