Monika Babišová i manžel a syn! Potravinová sbírka letos táhla

Andrej Babiš a jeho syn se zúčastnili potravinové sbírky.

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

25. listopadu 2020 9:22

I během koronavirové pandemie lidé nezapomínají na pomoc potřebným. Víkendová sbírka potravin byla nadmíru úspěšná, účastnila se jí také spousta známých osobností včetně premiéra a dalších členů jeho rodiny.

Sobotní sbírka potravin v Česku skončila velkým úspěchem. Lidé v obchodech darovali 440 tun zboží pro potřebné, z toho 396 tun potravin a 44 tun hygienických potřeb. Jde o dosavadní rekord v historii této akce.

Zúčastnila se také řada známých osobností, např. manželka předsedy vlády Monika Babišová, která o víkendu vyrazila do supermarketu v pražských Vršovicích. Za pomoci dobrovolníků naplnila tři nákupní vozíky. Další dva přivezl ke kase sám premiér Andrej Babiš se synem.

„Se synem jsme jako každý rok podpořili sbírku Potravinových bank. Podpořila je včera na základě mojí žádosti i vláda České republiky částkou 20 milionů Kč, a budu rád, když je podpoříte také. Klidně i malým nákupem. Všechno se počítá,“ uvedl politik na facebooku.

Potravinovou sbírku organizuje Česká federace potravinových bank a potravinové banky ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu, Asociací společenské odpovědnosti a neziskovými organizacemi Charita ČR, Armáda spásy, Naděje a Slezská diakonie. Sbírka se pořádá od roku 2013, loni poprvé se uskutečnila dvakrát ročně.

Témata: Andrej Babiš Monika Babišová potraviny mikrovlnka Jídlo