Ani po několika měsících od vstupu do kin neutichá kritika na adresu oscarového filmu Bohemian Rhapsody kvůli nesrovnalostem mezi Mercuryho životním a filmovým příběhem. Členové Queen však mají pro škarohlídy jasnou odpověď.

Životopisnému snímku Bohemian Rhapsody nadále rostou tržby, ovšem pravověrní fanoušci si pořád nedali pokoj a neustále upozorňují na nesrovnalosti mezi filmem a opravdovým životním příběhem frontmana Queen Freddieho Mercuryho.

Nesedí kupříkladu způsob, jakým se zpěvák ke kapele připojil. Rozhodně k tomu nedošlo na parkovišti po koncertě, ale úplně jinak. Mercury a kytarista Brian May se totiž znali z vysoké školy a byli dokonce spolubydlící. I svou lásku Mary Austinovou potkal Freddie díky Brianovi, který s kráskou chodil před ním.

Trailer filmu Bohemian Rhapsody (2:30) | zdroj: YouTube

Mylná je i filmová informace, že Mercuryho poslední životní partner Jim Hutton pracoval jako číšník, díky čemuž se oba muži setkali na večírku, kde servíroval. Hutton naopak pracoval jako kadeřník a se zpěvákem se potkali náhodně v klubu.

Že se kapela Queen málem rozpadla v době, kdy hudební vydavatelství nabídlo Mercurymu natáčení sólové desky, není daleko od pravdy. Osobní prospěch zpěváka však určitě nerozhodoval, kolega Roger Taylor už měl tou dobou na kontě dvě sólové nahrávky.

Za největší chybu filmu je však považován moment, kdy Mercury kolegům z kapely před koncertem Live Aid sdělí, že má AIDS. Zpěvák to ostatním členům řekl až o několik let později ve vlastní ložnici, v roce 1985 sám neměl o hrozivé diagnóze ani tušení.

Žijící členové Queen May a Taylor ovšem v nedávném rozhovoru pro časopis Mojo filmový scénář hájí. Podle nich jde o nutnou uměleckou zkratku. Kytarista se nechal slyšet, že pokud by příběh vyprávěli zcela podle pravdy, byla by Bohemian Rhapsody o hodinu delší. A to by možná někteří diváci rovněž nezkousli.

Témata:

film Bohemian Rhapsody | skupina Queen | stars24.cz

Vstoupit do diskuse