Bruce Willis: Jak se z číšníka stala hollywoodská hvězda prvního formátu?

Bruce Willis s rodinou. 3

Autor: Libor Frýdl

28. září 2023 11:59

Bruce Willis je jméno, které zná prakticky každý filmový fanoušek na celém světě. Jeho kariéra v Hollywoodu je pozoruhodným příběhem úspěchu, který začal skromně a postupně se vypracoval na jednoho z nejuznávanějších herců v průmyslu.  

Walter Bruce Willis se narodil 19. března 1955 v Idar-Obersteinu v Německu, ale vyrostl v Penns Grove ve Spojených státech. Jeho rodiče byli oba hudebně nadaní a otec pracoval jako tovární pracovník. Po střední škole se Willis rozhodl jít studovat herectví na Montclair State University.

Po ukončení studií začal pracovat v divadelním prostředí, kde získal cenné zkušenosti v oblasti herectví. Postupně se přesunul do New Yorku, kde se pokoušel prorazit jako herec, pracoval jako číšník a dokonce si zahrál v několika divadelních představeních.

V roce 1985 dostal Bruce Willis nabídku, která mu změnila život. Byla to role detektiva Johna McClanea ve filmu "Die Hard" režiséra Johna McTiernana. Willis byl neznámým hercem na velkém plátně, a mnoho lidí bylo skeptických ohledně jeho schopností hrát akčního hrdinu. Avšak film se stal obrovským hitem a Willise to katapultovalo do filmového středu pozornosti.

Po "Die Hard" následovala řada úspěšných filmů, které posílily Willisovo postavení jako jednoho z nejvýznamnějších herců. Některé z jeho dalších významných rolí zahrnují "Die Hard 2," "Pulp Fiction," "Pátý element" a "Šestý smysl." Za svou roli v něm byl dokonce nominován na Oscara.

Bruce Willis se proslavil nejen akčními filmy, ale také svým charakteristickým stylem a osobností, které přinesly do svých rolí. Jeho schopnost být zároveň tvrdým akčním hrdinou a charismatickým komikem mu zajistila věrnou fanouškovskou základnu.

Témata: Bruce Willis