Británie v šoku! Princezna Kate leží po operaci v nemocnici

Vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

17. ledna 2024 17:09

Princezna Kate, manželka britského následníka trůnu, je v nemocnici! A možná tam stráví až čtrnáct dní. Kensingtonský palác ale uklidnil poddané jeho veličenstva. Nešlo totiž o náhlou indispozici, Kate podstoupila plánovaný operační zákrok. 

Palác neuvedl žádné další podrobnosti o charakteru operace či zdravotních problémů. Podle BBC by však nemělo jít o potíže způsobené například rakovinou. "Na základě aktuálních doporučení lékařů je nepravděpodobné, že se vrátí k povinnostem dříve než po Velikonocích," stojí v oficiálním prohlášení. 

Operace proběhla v úterý a šlo o natolik velký zákrok, že Kate zůstane v nemocnici dalších 10 až 14 dní. Následně se očekává, že rekonvalescence zabere zhruba tři měsíce. 

Princezna z Walesu podle prohlášení oceňuje zájem veřejnosti, ale zdůraznila, že si přeje, aby informace o zdravotním stavu zůstaly tajné. Kensingtonský palác hodlá zveřejnit nové informace pouze ve chvíli, kdy to uzná za vhodné. 

Kate leží v soukromé nemocnici London Clinic v centru Londýna. Kolem zařízení se dnes začaly objevovat televizní kamery a štáby, uvedla BBC. Princ William během hospitalizace své ženy nebude vykonávat povinnosti. 

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie