Tvrdá odplata princezny Diany vůči Charlesovi poté, co se pár rozhodl jít od sebe

Princezna Diana (foto: Gegodeju)

Autor: Zdeněk Tuhý

27. srpna 2023 13:07

Po dohodě princezny Diany a prince Charlese, kdy se rozhodli, že každý půjde svou cestou, bylo oznámeno, že princezna Diana změnila zámky svých apartmánů 8 a 9 v Kensingtonském paláci a spálila jeho oblečšní.

Rozchod princezny Diany a Charlese, který byl plný hořkosti, šokoval miliony lidí po celém světě, neboť mnozí byli fascinováni detaily jejich rozchodu. Svůj pohádkový sňatek uzavřeli Charles a Diana před více než 40 lety, konkrétně 31. července 1981.

Nicméně rychle se ukázalo, že manželství bylo chybou nejen z důvodu výrazného věkového rozdílu, ale i naprosto odlišných zájmů. V roce 1992 bylo ohlášeno, že se Charles a Diana rozešli, i když v té době nebyly ještě na stole žádné plány k rozvodu. 

Poté, co se dvojice shodla na oddělení, bylo zveřejněno, že Diana provedla změny zámků v apartmánech 8 a 9 v Kensingtonském paláci. Zároveň dostala nové telefonní číslo. V této době přesunul Charles své věci z Kensingtonského paláce do St James's Palace.

Diana následně převzala kontrolu nad Charlesovými věcmi a co s nimi dělat, aby jí Charlese připomínali co nejméně. Na pozemcích Highgrove zapálila oheň a hodila do něj Charlesovi oděvy a dopisy, jak uvádí web The Mirror.

Rozvod se poté zdál jako nejlepší řešení celé situace, ale trvalo by dlouho, než by jej královna odsouhlasila a celé by se to vyřešilo. Diana se rozhodla o celé situaci veřejně promluvit v BBC Panorama, což je dodnes jeden z nejlegendárnějších rozhovorů princezny Diany, ve kterém pronesla i památnou větu: „V tomto manželství jsme byli tři.“ Tehdy rozhovor sledovalo přes 22,8 milionu diváků.

Podpora veřejnosti pro Dianu postavila královskou rodinu do nelehké situace a královna se rozhodla napsat Dianě dopis, ve kterém jí sama řekla, že řešením této situace je rozvod. Poté se věci dali do pohybu a samotný rozvod byl dokončen 28. srpna 1996, což bylo jen rok od památného rozhovoru. 

Témata: Lady Diana