Ben Stiller: Syn slavných rodičů na plátně exceloval, skandály byste u něj hledali marně!

Ben Stiller

Autor: Libor Frýdl

30. listopadu 2023 21:09

Ben Stiller, který dnes slaví 58. narozeniny, patří mezi významné a oblíbené herce současné komediální a dramatické tvorby. Navzdory svému úspěchu se překvapivě vyhýbá jakýmkoliv skandálům a kontroverzím.

Ben Stiller je americký herec, režisér, producent, komik a scenárista, který se narodil 30. listopadu 1965 v New Yorku. Je synem slavných hereček a komiček Anne Meara a Jerryho Stillera. Stiller získal uznání za svou mnohostrannost a schopnost excelovat v různých žánrech, od komedií až po dramata. 

Stillerova herecká kariéra začala v televizi, kde hrál v komediálních pořadech, včetně Saturday Night Live. Později se přesunul do filmu a získal popularitu svou rolí ve snímcích jako Něco na té Mary je (1998), Zoolander (2001), a Fotr je lotr (2000). V mnoha svých filmech exceluje v roli komického hrdiny a často spolupracuje s dalšími výraznými komediálními talenty.

Ben Stiller se také osvědčil v dramatických rolích, jako například ve filmu Walter Mitty a jeho tajný život (2013), kde hrál i režíroval. Jeho schopnost skloubit komedii a drama mu vynesla uznání kritiky a posunula jeho kariéru na další úroveň.

Kromě hereckých úspěchů se Stiller etabloval i jako úspěšný režisér a producent. Režíroval několik filmů, včetně komedií Zoolander (2001) a Tropická bouře (2008). Jeho zkušenosti v produkci a režii mu umožnily podílet se na tvorbě několika významných projektů.

Navzdory svému úspěchu překvapivě nebyl nijak výrazně spojen s kontroverzemi. Je znám svým profesionálním přístupem k práci a schopností udržet si pozitivní mediální obraz. Jeho projekty se často těší komerčnímu úspěchu, a i když se může sem tam objevit kritika v rámci filmového průmyslu, Stiller zůstává jedním z nejvíce respektovaných a oblíbených tvůrců.

Stiller byl dvakrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Christine Taylor, se kterou má dvě děti. Pár se v roce 2017 rozvedl po 17 letech manželství. Stiller se později zapojil do dobročinných projektů a stal se hlasem několika charitativních organizací.

Témata: Ben Stiller