Barbora Munzarová prozradila, jak velkou oběť pro ni Jana Hlaváčová (†85) učinila!

Barbora Munzarová

Autor: Libor Frýdl

14. ledna 2024 20:52

Zesnulá herečka Jana Hlaváčová (†85) svou dceru Barboru zřejmě opravdu milovala nadevše. Učinila pro ni totiž velkou oběť!

Barbora Munzarová se sice hlásila na DAMU, sama ale před lety přiznala, že nebyla typické herecké dítě, které vymetá divadla nebo usiluje o dětské role.

"Talentovky na DAMU se dělaly dřív, tak jsem se tam nějak ocitla," prozradila Munzarová před mnoha lety Magazínu MF DNES.

"První dva roky jsem si tam připadala trochu jako cizinec. Jednou se nás pan režisér Pistorius ptal, proč chceme dělat divadlo. Ze spolužáků se sypaly samé intelektuální, filozofické odpovědi a já se děsila, že přece nemůžu říct, jak mě maminka párkrát musela vzít na odpolední představení Našich furiantů, já si v šatně zkoušela klobouk a ono se mi to asi líbilo," prozradila. 

Následně se svěřila, jak moc se pro ni maminka obětovala. "Maminka dokonce odešla z akademie, kde učila, protože nechtěla, aby si někdo myslel, že mám protekci. Za to jí jsem dodnes vděčná," uvedla.

Divadelní a filmová herečka Jana Hlaváčová zemřela v sobotu večer ve věku 85 let. Během své bohaté kariéry ztvárnila desítky rolí v Národním divadle a Divadle na Vinohradech. 

Herečka, která se v posledních letech potýkala s Parkinsonovou chorobou, patří mezi nejvýznamnější české herečky poválečné éry. Měla schopnost zvládat komedie i dramata a svým zajímavým a kultivovaným hlasem se výrazně prosadila i v dabingu a rozhlase. Jana Hlaváčová rovněž sdílela své bohaté herecké zkušenosti jako pedagožka na DAMU.

Témata: Jana Hlaváčová Barbora Munzarová