Barbara Haščáková (†43): Její manžel poprvé promluvil!

Barbara Haščáková

Autor: Libor Frýdl

7. prosince 2023 19:45

Hvězda 90. let Barbara Haščáková svou náhlou smrtí zarmoutila nejen evropské fanoušky, ale především rodinu. Poprvé se k jejímu skonu vyjádřil i její manžel.

Server pluska.sk upozornil, že život Haščákové v USA byl zahalen velkým tajemstvím. Jen málokdo věděl, jak žije a co dělá. Netajila sice zdravotní problémy, ale o soukromí nemluvila.

V USA se zamilovala do syna slovenských emigrantů Stevieho Soukupa, se kterým se časem vzali. Svatbu ale přiznala až po mnoha letech. 

Vztal ale nebyl příliš šťastný. "V Americe je těžký život. Já jsem jí hned, jak sem přišla říkal, aby se otočila a vrátila na Slovensko, kde měla skvěle rozjetou kariéru a výdělky," tvrdil Stevie.

MC Erik & Barbara - U Can't Stop

Video: YouTube

Zpěvačka navíc začala mít vážné zdravotní problémy a dlouhodobě zápasila s onemocněním slinivky. Prodělala také těžký covid a skončila v nemocnici se zápalem plic.

Jedna z jejích posledních zpráv vyzní v kontrastu s její smrtí nesmírně smutně. "Jednou žiji. Umírám. Nemám ani vodu. Včera jsem byla plavat, ale dnes nevím, co bude. Není to dobré," cituje server.

Její smrt oznámil bratr Andrej Haščák 3. prosince. V nemocnici ale zemřela už 22. listopadu, prý po náhlé cévní příhodě.

Její manžel Stevie je nyní zdrcený. "Všichni jsme nyní ve velkém smutečním rozpoložení. Nejsem schopen ničeho, mé srdce je zlomené," řekl serveru.

MC Erik & Barbara - Save The Jungle

Video: YouTube

Barbara Hasčáková se narodila v prosinci 1979 v Košicích a nejprve působila ve skupině Maduar, odkud se spolu s Erikem Arestou v roce 1995 oddělili a vytvořili duo MC Erik & Barbara. Společně kralovali diskotékám po celé Evropě. 

Album U Can't Stop se stalo bestsellerem v celé Evropě, duo slavilo úspěch s písní Save the Jungle a reprezentovali Slovensko na soutěži Eurovize. O něco později zaznamenali ohromný úspěch také v Japonsku. Mezi jejich další slavné písně patří Summer Nights '95, Keď príde láska, Sen nebo Do it z produkce skupiny Maduar.

Témata: Barbara Haščáková