Angelina Jolie ztratila trpělivost: Kritika světa kvůli válce v Izraeli!

Angelina Jolie

Autor: Pavel Krejčí

2. listopadu 2023 21:50

Válka v Izraeli, která si na obou stranách vyžádala tisíce obětí, nenechává v klidu ani lidi z Hollywoodu. Například dala svůj postoj najevo herečka Angelina Jolie, která se ostře opřela do světových lídrů kvůli podpoře Izraele. 

Jak známo, izraelské jednotky v posledních dnech podnikají pozemní invazi do Pásma Gazy, která je nadále doprovázena leteckými údery. Konflikt začal v sobotu 7. října, kdy na izraelské území vtrhli teroristé z hnutí Hamás, vraždili i civilisty a brali rukojmí. Řadu z nich mají stále ve své moci.

Jolie došla trpělivost po jednom z leteckých úderů, když prohlásila, že jde o úmyslné bombardování uvězněných obyvatel, kteří nemají kam utéct. "Gaza je vězením pod širým nebem po téměř dvě dekády a rychle se stává masovým hrobem. Čtyřicet procent mrtvých jsou nevinné děti. Celé rodiny jsou vražděny," napsala na instagramu.

Čtěte také

"Svět to sleduje a za aktivní pomoci mnoha vlád jsou miliony palestinských civilistů - dětí, žen, rodin - kolektivně trestány a dehumanizovány, zatímco je jim odepíráno jídlo, léky a humanitární pomoc, což odporuje mezinárodnímu právu," prohlásila herečka.

Na závěr to vytmavila světovým lídrům, kteří jsou podle ní za dění rovněž zodpovědní, když odmítají požadovat humanitární příměří a brání Radě bezpečnosti OSN v jeho nařízení oběma stranám. 

Témata: Angelina Jolie válka v Izraeli