Tohle že má být vzor dětí? Česká influencerka a streamerka se vysmívala střelbě v Praze!

Viktorie Hlaváčková

Autor: Libor Frýdl

22. prosince 2023 17:04

Influencerka a streamerka Viktorie Hlaváčková, která je známá jako Vitrollka či Viktorkaa, si zadělala na pořádný problém. Vysmívala se střelbě na Filozofické fakultě v Praze, kde po čtvrtečním útoku zemřelo 14 lidí. Kvůli tomu přišla o lukrativní spolupráci a navíc na ni bylo podáno trestní oznámení! Influencery a herní streamery přitom často sledují právě mladší diváci

Streamerské komunitě moc dobré jméno neudělala. Influencerka se na svém účtu na Instagramu vysmívala tragické střelbě v Praze, při níž bylo zabito 14 lidí. "Tak ještě že jsem streamerka a do školy nemusím," napsala ve svém příspěvku se smajlíkem. 

Následně jej sice smazala a vydala omluvu, ale škoda už byla napáchána. "Moc se všem omlouvám, velmi unáhleně jsem zareagovala na situaci. Bohužel mi vůbec nedošlo, jak moc to nebylo namístě a jak moc hloupě to vyznělo. Rozhodně jsem to takhle nemyslela a mohu být maximálně zklamaná, že jsem něco takového vypustila. Příště bych se měla rozhodně více zamyslet, než se k takto citlivé situaci vyjádřím," napsala ve stories a vyjádřila upřímnou soustrast rodinám obětí.

Lidé si ale všimli, že své příspěvky z Instagramu maže. "Co je co je? koukám že některé zprávy jsou radši odstraněny. Proč? jen ať všichni vidí jaký si jelito :D. Omluva sice hezká ale je ti to k ničemu. Toto si doopravdy přepískla. Konečně aspoň dostáváš bídu za to jaký si s prominutím koště. Hezky si to vyžer :). Hlavně že si streamerka co? ale v hlava vygumovaná. Na tvém místě bych nebyl asi už moc pyšný na to že si streamerka," napsal jeden z diskutujících.

"Tak na tebe jsou rodiče určitě hrozně pyšní, že?" uvedl další. "Moc se na sociální sítě nevyjadřuju, ale tento člověk, který nevytváří absolutně žádné společenské hodnoty a má pocit, že je něco víc jen proto, že má sledovanost na ig je absolutní dno lidské společnosti. Vysmívat se neskutečné bolesti pozůstalých je neskutečné. Hnus, hnus, hnus a ubohost," píše další.

"Jste odporná, alespoň přiznejte, že v tu chvíli, kdy jste to tam dávala, jste to tak prostě myslela. Prostě si jste si bezcitně udělala srandu z největší střelecké tragédie v historii Česka," napsal další. "Kráva zůstane krávou," vyčetl jí další diskutující.

K věci se vyjádřil také kontroverzní youtuber MikeJePán, který na síti X uvedl, že na ni podal trestní oznámení. A přišla i další odezva. Prestižní e-sportová organizace Entropiq s ní rozvázala spolupráci.

"Jsme zděšeni dnešní střelbou na FF UK a vyjadřujeme upřímnou soustrast a podporu pozůstalým, studentům a profesorům univerzity, kteří přišli o své blízké a zažili chvíle nepředstavitelné hrůzy. Velmi nás mrzí velmi nevhodné vyjádření Viktorie, která s námi spolupracuje. Viktorie si v ten moment neuvědomila, co můžou její slova znamenat a jak můžou působit. Story smazala a omluvila se. Jsou ale situace, kdy ani upřímná omluva nestačí, a proto jsme se rozhodli s Viktorií spolupráci ukončit. Velmi nás mrzí, že se její vyjádření mohlo dotknout lidí, kteří prožívají takovou neskutečnou hrůzu. Omlouváme se jim, i našim fanouškům," napsala organizace.

Témata: střelba na pražské FF UK (21.12.2023) Viktorie Hlaváčková