Tajemství, které dodnes nikdo nerozluštil! Proč hrál Trump ve filmu Sám doma?

Donald Trump ve filmu Sám doma 2

Autor: Libor Frýdl

1. ledna 2024 20:46

Americký exprezident Donald Trump je znám nejen pro své politické manýry, ale i jako miliardář a vlastník hotelu, kde se natáčel populární film Sám doma 2. Ostatně sám si v něm střihl malou roli. Problém je v tom, že nikdo vlastně neví proč.

Režisér Chris Columbus, který natočil snímek Sám doma 2: Ztracen v New Yorku z roku 1992, tvrdí, že Donald Trump se do filmu dostal nátlakem a zastrašováním producentů. Columbus uvedl, že Trump svou účast ve scéně v hotelu Plaza jednoduše vyžadoval.

Je to ale jedno z tvrzení. A sám bývalý prezident má jiné. Podle Independent Trump prohlásil prakticky úplný opak. "Pronajali si hotel Plaza v New Yorku, který jsem v té době vlastnil. Byl jsem velmi zaneprázdněný a nechtěl jsem do toho jít. Byli velmi milí, ale především byli neodbytní," řekl.

"Souhlasil jsem a zbytek je už historie! Ta malá show se rozjela jako raketa a film měl obrovský úspěch a pořád má, zejména v době Vánoc. Lidé mi volají vždy, když ho vysílají," dodal

Režisér Columbus ale popisuje spolupráci s Trumpem jinak. "Tak jako na většině míst v New Yorku, stačí zaplatit poplatek a můžete na daném místě natáčet. Oslovili jsme hotel Plaza, který v té době vlastnil Trump, protože jsme chtěli natáčet ve vstupní hale," svěřil se.

"Hotel Plaza jsme nemohli přeměnit na kulisy. Trump souhlasil. Zaplatili jsme poplatek, ale zároveň řekl: 'Plaza můžete použít jen tehdy, pokud budu ve filmu hrát já'," dodal

"Nic nemůže být dál od pravdy. To moje krátké vystoupení pomohlo úspěchu filmu, ale pokud se cítili šikanováni nebo mě nechtěli, proč mě tam dali a drželi mě tam přes 30 let?" zeptal se Trump na Truth Social. 

"Protože jsem pro ten film skvělý, proto! Jen další hollywoodský chlápek z minulosti, který pro sebe hledá rychlou náplast na trumpovskou publicitu!" dodal.

Zdá se, že se pravdu o tom, proč si Trump ve filmu zahrál, jen tak nedozvíme.

Témata: film Sám doma Donald Trump