Stíny v mlze se dočkaly! Proč ČT odkládala vysílání nových dílů?

Stíny v mlze (autor: Martin Popelář)

Autor: Pavel Krejčí

9. dubna 2024 11:21

Diváci kriminálního seriálu Stíny v mlze s Petrou Špalkovou a Jiřím Vyorálkem se v pondělí konečně dočkali. Česká televize s několikaměsíčním zpožděním nasadila do vysílání druhou řadu. První epizoda se vysílala včera večer. 

Druhá řada Stínů v mlze se původně měla objevit ve vysílání již v lednu společně s dalšími novinkami, konkrétně seriálem Smysl pro tumor a pokračováním komediální série Dobré ráno, Brno!. V reakci na tragickou prosincovou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ale ČT premiéru odložila. 

"Citlivě vnímáme celospolečenskou situaci a zásadním důvodem programové změny byl obsah třetí epizody, ve které dojde ke střelbě na základní škole. I přes to, že byly scénáře pro druhou řadu dokončeny už v roce 2022, inkriminované scény natočili filmaři na jaře loňského roku a jedná se o fiktivní příběh, tak Česká televize považuje uvedení druhé řady v současné době za nevhodné," vysvětlil programový ředitel Milan Fridrich v tiskové zprávě z úvodu letošního roku.

"Česká televize plní svoji veřejnoprávní úlohu ať už ve vysílání hlavní zpravodajské relace Události, tak i v rámci kontinuálního vysílání ČT24 a v jejích pořadech – Studio 6, Interview ČT24, Devadesátka, Události, komentáře. V tuto chvíli proto plně stojím za rozhodnutím Milana Fridricha odsunout premiéru druhé řady Stínů v mlze na později, kdy bude vhodnější se i v hrané tvorbě věnovat tématu bezpečnosti na školách," dodal generální ředitel ČT Jan Souček.

Témata: Stíny v mlze (seriál) Česká televize