Slavní Slováci apelují: Volme tak, aby nám z poslanců nebylo zle!

Volby na Slovensku, ilustrační fotografie.

Autor: Pavel Krejčí

25. září 2023 13:47

Na Slovensku začal předvolební týden, během kterého vyvrcholí kampaň. Hlasy voličů se pochopitelně snaží získat především politici, ale na své spoluobčany se obrací i mnohé známé osobnosti. Včetně známých komiků. 

Mojmíra Procházku sleduje na Instagramu přes 50 tisíc lidí. Ovšem jedno z jeho posledních videí se do této chvíle dostalo k více než trojnásobku tohoto počtu, má totiž přes 170 tisíc zobrazení. Nepřekvapí, že spot má volební tematiku.

"Potkali jste už na ulici poslance a 'udělalo se vám' nepříjemně? Stalo se to mnohým z nás," stojí v poutacím textu na sociální síti. "Pojďme volit, abychom takových poslanců měli méně," zní výzva ke Slovákům. 

Předčasné parlamentní volby na Slovensku jsou vyhlášeny na 30. září. Politická krize v zemi nastala po pádu vlády Eduarda Hegera a konci předchozího Matovičova kabinetu.

Podle jednoho ze zářijových průzkumů je při volbách do Národní rady favoritem Smer-SD, který by obdržel 18,9 procenta hlasů. Následovalo by Progresivní Slovensko se ziskem 16 a půl procenta. Třetí by se umístil Hlas-SD se 14,6 procenta. Mandáty by připadly i hnutí Republika (8 %), SNS (6,4 %), KDH (6,2 %) a SaS (5,1 %), informovala agentura TASR. 

Témata: volby na Slovensku Slovensko