Predátor neměl slitování. Floridou otřáslo úmrtí bezdomovkyně

Nebezpeční krokodýli. Zákaz plavání. Varuje tato cedule

Autor: Pavel Krejčí

25. září 2023 20:02

Čtyřmetrový aligátor byl zabit na Floridě poté, co jej spatřili s ostatky ženského těla mezi čelistmi, uvedla místní policie. Obětí je bezdomovkyně, kterou zvíře zřejmě napadlo z vody. 

Policie uvedla, že její příslušníci byli přivoláni v pátek před 14. hodinou. Svědek Jamarcus Bullard vypověděl, že šel na pracovní pohovor, když si všiml aligátora. Zprvu si myslel, že predátor má v čelistech figurínu. "Uvědomil jsem si, že je to lidské tělo. Hned jsem běžel na hasičskou stanici," popsal podle BBC

Úřady sdělily, že aligátor byl humánně zabit a odstraněn z cesty. Policejní potápěčský tým následně našel ostatky paní Peckhamové. Příčinu smrti má stanovit nařízená pitva. 

Zesnulá žena žila v bezdomoveckém táboře v nedaleké zalesněné oblasti. Dcera oběti Breauna Dorrisová napsala na facebooku, že existuje domněnka, že její matka šla do tábora, když na ni zvíře zaútočilo z vody. 

Místní obyvatelé popsali, že v oblasti se dosud pohybovali pouze malí aligátoři, nikoliv zvířata o velikosti toho z nynějšího tragického případu. "Je to bláznivé. Moje děti tudy chodí neustále. Je to opravdu strašidelné. Už jsem viděla aligátory, ale nikdy tak velké," řekla Jennifer Deanová.

Témata: USA Krokodýli Aligátor