Na Slovensku jsou z českých turistů v šoku. Takhle se tam opravdu chováme?

Vysoké Tatry

Autor: Libor Frýdl

26. srpna 2023 14:06

Čeští turisti jsou po světě nechvalně proslulí. Své o tom ví i na Slovensku, kde se nám povedl opravdu nelichotivý kousek.

Magazín Nový čas upozornil, že Češi si Vysoké Tatry pletou s koupalištěm, konkrétně Tatranské pleso. Naši turisti se totiž i po upozornění vykoupali v jednom ze Žabích ples.

"Někteří turisté ve Vysokých Tatrách si v létě stále pletou tamní plesa s koupališti a neuvědomují si, že takto porušují pravidla zaměřená na ochranu přírody. Studená voda je láká hlavně kvůli horkému počasí, a to i přes pravidelné kontroly strážní služby v okolí ples," píše server.

Jako důkaz má sloužit fotka, kterou zveřejnila turistka Lenka ve veřejné skupině Srdcem turista na sociální síti Facebook. "Co jsem dnes viděla, to je už moc. Čeští turisté na Žabích plesech nemají problém. Si myslí, že je to aquapark nebo jezero na koupání," napsala.

Neuvedla sice, odkud ví, že jde o Čechy, přesto se v komentářích pod příspěvkem rozjela horká debata a lidé byli z jejich chování pohoršeni. "Tak a teď už jsem viděla asi všechno. Lidská hloupost nemá hranic," napsala jedna z diskutujících.

Témata: Slovensko Vysoké Tatry Turisté