Miloš Zeman zase řádil na člunu na milované Vysočině. Máme fotky

Miloš Zeman vyrazil na člunu na rybník.

Autor: Pavel Krejčí

10. července 2024 10:15

Exprezident Miloš Zeman se v létě nemohl přihlásit příznivcům odjinud. V úterý se na jeho facebookovém profilu objevily fotografie z rybníku na Vysočině. Zeman totiž už tradičně vytáhl žlutomodrý člun na vodu. 

Zeman si už déle než rok užívá politický důchod. Loni v březnu totiž po vypršení druhého pětiletého prezidentského mandátu opustil Pražský hrad, protože novou hlavou státu se stal Petr Pavel. Zatímco ten je členem české delegace na probíhajícím summitu NATO ve Washingtonu, jeho předchůdce si užívá dovolenou v oblíbeném regionu.

"Milí přátelé! Moc vás všechny co nejsrdečněji pozdravuji z milované Vysočiny!" vzkázal bývalý politik prostřednictvím facebookového profilu. Od lidí se tam objevila spousta vzkazů od někdejších voličů.

Zeman se v uplynulých měsících zotavoval po operaci, po které strávil v motolské nemocnici téměř tři týdny. Exprezident byl po zákroku dokonce několik hodin v umělém spánku.

Zeman měl dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta republiky. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

Témata: Miloš Zeman