Letiště Václava Havla Praha hlásí: Situace se zavazadly je stabilizovaná

Letiště Václava Havla Praha

Autor: Libor Frýdl

6. července 2024 15:17

Situace s odbavením zavazadel na pražském letišti, která se zkomplikovala během prvního prázdninového víkendu, se nyní stabilizovala. Od úterý neodletělo žádné letadlo bez zavazadel. Přesto některé lety měly v pátek zpoždění a výdej zavazadel stále není zcela bez problémů. Letiště Praha to oznámilo na sociální síti X.

"Během pátku byla průměrná doba zpoždění příletů 47 minut, což ovlivnilo i odlety, které měly průměrně zpoždění 39 minut. Díky pomoci kolegů z letiště je však provoz zajištěn a neočekáváme žádné výrazné problémy," uvedlo letiště dnes po 9:30.

Výdej zavazadel byl dnes dopoledne podle letiště bez větších komplikací. "Pokud by ale cestující čekali na zavazadla déle než jednu hodinu, mohou vyplnit formulář u reklamační přepážky a handlingová společnost jim zavazadla doručí zdarma na uvedenou adresu," dodalo letiště.

Opět doporučilo, aby si lidé brali na palubu letadla nejnutnější věci, jako jsou léky nebo hygienické potřeby v povoleném limitu do 100 mililitrů.

Minulou neděli večer a začátkem týdne odletělo z Prahy devět letadel bez zavazadel, což způsobilo, že více než 1000 kufrů zůstalo v Praze. Tyto zavazadla byly následně odeslány do cílových destinací s několikadenním zpožděním.

Cestující na pražském letišti také někdy museli čekat na výdej zavazadel i několik hodin. Představitelé letiště uvedli jako důvody těchto komplikací přetíženost vzdušného prostoru, zpoždění letadel a nedostatečný počet zaměstnanců dceřiné společnosti Czech Airlines Handling (CSAH), která se stará o odbavení zavazadel.
 
 
 

Témata: Letiště Václava Havla Praha