Češi už si stahování neužijí. Ulož.to jak ho známe skončilo. Čím jej nahradit?

Ulož.to v novém

Autor: Libor Frýdl

2. prosince 2023 18:07

Služba Ulož.to už nadále nefunguje tak, jak jsme ji všichni znali. Ráj filmových a hudebních pirátů se změnil v cloudový systém a nadále již neumožňuje vyhledávat mezi soubory ke stažení.

Ulož.to patřilo mezi slžuby typu RapidShare, které umožňovaly nahrávat a vyhledávat obsah. Díky tomu patřilo mezi špičku tuzemských pirátů, protože umožňovalo šířit autorsky chráněná díla, především hudební alba, filmy, seriály, hry a software.

Web se kvůli tomu stal v minulosti předmětem soudních sporů, kvůli novým pravidlům Evropské Unie se ale Ulož.to proměnil na cloud. Uživatelé tak mohou nadále nahrávat na tamní disk své soubory, nyní už mezi nimi ale nelze veřejně vyhledávat. Co tam uživatelé nahrají, je jejich.

V řadě případů ale existují možnosti, jak data, která uživatelé stahovali, nahradit. V Česku je v provozu několik filmoték, mezi nimiž vynikají Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime nebo SkyShowtime. Ty nabízí velkou část filmů a seriálů v českém jazyce nebo s českými titulky.

Na hudbu není pak nic jednoduššího, než využít některou z populárních platforem, kterým vévodí Spotify, Apple Music nebo z pohledu funkcí nejbohatší YouTube Music.

V případě her lze využít nejpopulárnější online herní knihovny, jmenovitě Steam, GOG či Epic Store. Software pak lze legálně zakoupit nejčastěji na stránkách daných výrobců.

V případě, že vás nové Ulož.to coby cloudová služba neoslovilo, data mohou uživatelé ukládat na Dropbox, OneDrive od Microsoftu či Google Disk.

Témata: internet