Libor Frýdl
stars24.cz

Televizní seriál Doktoři z Počátků ukazoval malebnou českou vesničku a to, jak pracují lékaři na vesnici. Skutečnost je ale o hodně jiná. Praktický lékař, který v Počátcích skutečně ordinuje, má hodně svérázný přístup k pacientům.

Lékař Miloš JF Beautl na své facebookové stránce zveřejnil zprávu, že přijímá nové pacienty. Na tom by nebylo nic divného, kdyby k tomuto vzkazu nedodal další poznámku. „Na chvíli uvolňuji nové registrace: prosím simulanty a buzeranty, aby se neregistrovali ! ! ! – Pro nemocné se pokusím udělat, co je v mých silách. Podmínka – vzdálenost od Počátek do 20-25 km, věk do 65 let (po 65 roce věku toho pro Vás ani já, ani medicína moc neuděláme, zvláště, pokud jste se do této doby o své zdraví moc nestaral/a). Nečekejte ode mě zázraky, jsem jenom obyčejnej obvoďák, ale ti, co mně znají, ví, že mám v medicíně heslo 'S nikým se nese.u, ale na nikoho nese.u',“ napsal lékař.

Facebooková stránka tohoto lékaře ukazuje, že často sdílí články konspiračních serverů a texty zaměřené proti uprchlíkům a migrantům. Už před několika lety o lékaři psal týdeník Respekt kvůli smrti pacientky, která si stěžovala na bolesti. Beautl jí podle týdeníku předepsal kapky proti bolesti, nakonec se ale ukázalo, že má zánět pobřišnice, který už nešlo zastavit.

O lékaře se kvůli jeho příspěvku na sociálních sítích začala zajímat média, Beautl je ale odbývá. „Nějaká potrefená husa se ozvala, redaktor Lidových novin po mě chtěl interview, poslal jsem ho velmi neslušně do pr.... Moji práci nebudou hodnotit sdělovací prostředky, ale pacienti, a před lety opět novináři vyvolali kachnu - stálo to akorát tahání po soudech, a zkrátka jsem byl plně osvobozen, vina neprokázána. Takže čest kydání špíny a našim sdělovacím prostředkům. Směju se psychickým naháčkům,“ vzkázal lékař. „Snad jediné co, děkuji potrefené huse za zprostředkování bezplatné reklamy,“ dodal.

Pacienti se však Beautla zastávají. „Jo, jo zase se pere špinavé prádlo co? Ale nikoho se neptají ,kolik lidí Vám doktore může líbat řiť , když jste přišel ve dvě ráno do bytu za nemocným a nemusel jste?“ podpořil lékaře na sociálních sítích Antonín Smola. „No tvl, nemám slov, pane doktore, kdyby se radši starali všichni samy o sebe, je to hnus, co se tady děje, každého jen špinit a starat se o druhé, to by jim šlo, myslím, že ty co k vám chodí, tak ví, držím vám pěsti,“ vzkázala mu pacientka Lenka Chlupáčová.

„Přesně pane doktore jen my vaši pacienti víme!!nikdy jste se na nikoho nevykašlal a mě 2x zachránil život. Takže vždy budete můj hrdina ke kterému se může člověk obrátit s čímkoliv. Velice si Vás vážím....a budu se za vás prát, když bude potřeba!!!“ podpořila jej pacientka Lenka Doudová Váňová.

Témata:

lékaři | češi | Česká republika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse