Jan Novák
stars24.cz

Novinář, komentátor a spisovatel Jaroslav Kmenta vydal krátce před letošními sněmovními volbami knihu Boss Babiš. Kmenta už v minulosti vydal řadu knih, které se převážně věnovaly velkým bossům typu Radovana Krejčíře nebo Františka Mrázka.

Sám Kmenta svůj nejnovější titul Boss Babiše označil za jeden z "nejnaléhavějších", a možná i proto si jako termín uvedení publikace v obchodech stanovil na 12. září, tedy zhruba týden před volbami do Poslanecké sněmovny. Podle průzkumů veřejného mínění je jasným favoritem právě Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. 

Mělo by jít o Kmentovu dvanáctou publikaci. V minulosti se věnoval především velkým hráčům českého podsvětí, zejména Františku Mrázkovi nebo Radovanu Krejčířovi. 

Publikace Boss Babiš má charakter reportážní knihy "o temném světě miliardáře a politika" Andreje Babiše. Měla by shrnovat to, v čem představuje Babiš nebezpečí, jak zbohatl, s kým "se zapletl a co vše ještě tají". Babiš měl podle popisku ke knize činit "nemilosrdné praktiky v byznysu". V knize by se měl čtenář dozvědět informace o jeho počátcích v podnikání.

"Přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka a Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře," stojí v popisu publikace. Kniha je z části postavená na reportážích z magazínu Reportér, do kterého Kmenta píše. Kniha by měla představovat jakýsi nejucelenější obraz "oligarchy Babiše". 

Témata:

Jaroslav Kmenta | Andrej Babiš | volby 2017 | stars24.cz

Vstoupit do diskuse