Čínská aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok bude nově nabízet možnost poslat jen textovou zprávu. Firma to oznámila na svém webu. Rozhodnutím tak vyostří konkurenci mezi velkými sociálními sítěmi, uvedla dnes BBC. Platforma se také chystá ve Spojených státech uvést do provozu internetový prodej, napsal dnes ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
TikTok upřesnil, že nová funkce dává uživatelům "další způsob, jak se vyjádřit". Začátkem tohoto měsíce TikTok spustil novou službu streamování hudby, která má konkurovat platformám jako Apple Music a Spotify.
Uživatelé TikToku budou mít nyní v aplikaci tři možnosti - budou si moci vybrat mezi zveřejněním fotografie, videa, nebo textu. Své příspěvky mohou upravit přidáním zvuku, polohy nebo pomocí funkce duet, která uživatelům umožňuje vzájemně reagovat na obsah. V případě videa se to původní a reakce na něj obvykle zobrazují vedle sebe na obrazovce.
"Díky těmto funkcím budou vaše textové příspěvky stejně dynamické a interaktivní jako kterékoliv video nebo fotografie," uvedl provozovatel sítě.
TikTok, který vlastní čínská společnost ByteDance, nedávno spustil v Brazílii a v Indonésii novou službu pro streamování hudby TikTok Music. Minulý týden společnost spustila i její testovací verzi v Singapuru, Mexiku a v Austrálii. Tato služba uživatelům umožní "poslouchat, sdílet a stahovat hudbu, kterou objevili na TikToku, a také sdílet své oblíbené skladby a umělce s komunitou" na této sociální síti, uvedl mluvčí společnosti.
Internetový prodej zboží vyrobeného v Číně spustí TikTok ve Spojených státech podle zdrojů WSJ v srpnu. Podnik se tak snaží napodobit úspěch, kterého v USA dosáhly konkurenční platformy Shein a Temu založené v Číně.
Podobně jako v případě služby Sold by Amazon od amerického internetového prodejce Amazon bude TikTok za čínské výrobce a obchodníky skladovat a odesílat zboží. Bude také zajišťovat marketing, transakce, logistiku a poprodejní služby.
Vybraní uživatelé po celém světě testují další funkce platformy, například zobrazování obsahu na šířku obrazovky.
V roce 2021 se TikTok stal nejoblíbenější webovou adresou na světě. Měl více návštěv než americký vyhledávací gigant Google. V témže roce platforma uvedla, že má celosvětově více než miliardu aktivních uživatelů.
V posledních týdnech se vyostřilo soupeření mezi konkurenčními firmami v oblasti sociálních médií. Americká společnost Meta Platforms na začátku tohoto měsíce spustila sociální síť Threads, nového rivala sítě Twitter. Ta v neděli oznámila takzvaný rebranding, tedy změnu identity značky.
Miliardář Elon Musk, který Twitter koupil loni v říjnu zhruba za 44 miliard dolarů (tehdy asi bilion Kč), přejmenoval sociální síť na X. Ukázal také nové logo, které tvoří právě písmeno X v černobílém provedení.
Dva týdny po spuštění měla síť Threads podle některých odhadů kolem 150 milionů uživatelů. Vestavěné propojení s platformou Instagram jí automaticky poskytuje přístup ke dvěma miliardám potenciálních uživatelů. Síť Twitter má kolem 350 milionů uživatelů.
Témata: TikTok