Po sociálních sítích koluje v posledních hodinách sestřih z pořadu K tabuli televize Prima, v němž se kandidátů na hlavu státu ptají děti školního věku. V jeho vědomostní části naprosto pohořel jeden z favoritů lednové prezidentské volby, expremiér a šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

"Třída plná zvídavých školáků, kandidáti na prezidenta a otázky na tělo, které nezazní v žádné politické debatě," popisuje pořad na svém webu Prima, která ve čtvrtek odvysílala jeho pátou epizodu právě s Babišem. Předchozích dílů se zúčastnili další prezidentští kandidáti Josef Středula, Petr Pavel a Danuše Nerudová i ministerstvem vnitra vyřazený Karel Janeček.

I někdejšího předsedu vlády čekal vědomostní kvíz, v němž odpovídal na otázky školáků. Lídr hnutí ANO navzdory osobní historii podnikání v zemědělství nevěděl, kolik má kráva žaludků. Také si nevzpomněl, co je napsáno na oponě v Národním divadle. Mezi planety Sluneční soustavy pak zařadil i Měsíc či Slunce.

Babiš pohořel také ve znalostech české literatury. Nejmenoval totiž nejznámější dílo Jaroslava Haška a dlouho váhal také při dotazu na knihy z pera Karla Čapka. Nakonec zmínil alespoň Válku s mloky.

Expremiér dostal také otázku na tělo ohledně evidence ve svazcích Státní bezpečnosti. "S StB jsem nespolupracoval a nic jsem nepodepsal," prohlásil prezidentský kandidát.

Témata:

prezidentské volby 2023 | Andrej Babiš | TV Prima | stars24.cz