Stovky finských žen zveřejnily na sociálních sítích videa, která je zachycují při taneční zábavě. Vyjadřují tím podporu 36leté premiérce Sanně Marinové, která čelí kritice poté, co byla zachycena při bujarém tanci a oslavách na soukromém večírku.

Část politiků z řad opozice i koalice tvrdí, že videonahrávka uniklá z večírku vyvolává pochybnosti o způsobilosti Marinové vykonávat funkci předsedkyně vlády. Jiní kritici tvrdí, že večírky jsou nezodpovědné v době, kdy se stupňuje napětí s Ruskem v důsledku snahy premiérky dovést Finsko do NATO. Marinová odmítla tvrzení, že na večírku brala drogy, a uvedla, že se podrobila testu na drogy.

Video s premiérkou tančící na soukromé party, které se účastnily i některé další osobnosti veřejného života, vyvolává ale i vlnu podpory. Pod hashtagem "Solidarita se Sannou" se na twitteru objevily již stovky videí finských žen, které jsou podobně jako Marinová zachycené při tanci a zábavě. Ženy tak dávají najevo solidaritu s předsedkyní vlády.

Nejmladší premiérka světa se netají tím, že se ráda baví. Byla opakovaně vyfocena na hudebních festivalech. Loni se omlouvala za to, že byla na diskotéce, ačkoliv se před tím setkala s pozitivně testovanou kolegyní. Německý deník Bild ji minulý týden označil za "nejvíc cool političku na světě".

Témata:

Sanna Marinová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse