V USA se ve středu definitivně rozloučili s náhle zesnulou Ivanou Trumpovou, exmanželkou bývalého amerického prezidenta s českými kořeny. Zastupoval někdo na obřadu český stát?

Snímky z útrob newyorského kostela, v němž se nejbližší včera rozloučili se zlínskou rodačkou, sdílel na twitterovém profilu také mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Není přitom jasné, zdali například on sám či někdo jiný z prezidentské kanceláře obřad navštívil.

Prezident Miloš Zeman každopádně kondoloval rodině, konkrétně synům Donaldovi a Ericovi a dceři Ivance, jimž v dopise vyjádřil upřímnou soustrast. 

Zeman si Trumpové velmi vážil. "Rád vzpomínám na naše společná setkání a zajímavé, inspirativní diskuse, které jsme na nich vedli. Vaše matka byla nejen vynikající sportovkyní a schopnou manažerkou, ale také si ji pamatuji jako laskavého a srdečného člověka," napsal.

Podle prezidenta zůstala Trumpová hrdou Češkou, která na vlast nikdy nezapomněla. "Dovolte mi tedy, prosím, ještě jednou, abych vyslovil svoji lítost nad ztrátou, která Vás i nás všechny postihla," uzavřel dopis.

Témata:

Ivana Trumpová | Miloš Zeman | Jiří Ovčáček | stars24.cz