Sankce kvůli rozpoutání války na Ukrajině, která trvá už déle než tři týdny, tvrdě dopadají na Rusko. Tamní lidé si už nemohou koupit řadu produktů původem ze Západu.
Z ruského trhu už se stáhla řada věhlasných světových značek, které známe i z České republiky. Rusové těžce nesli například konec fastfoodového řetězce McDonald's.
Jednou z firem, které v zemi nadále působí a čelí kvůli tomu výzvám k bojkotu, je Nestlé. "Platit daně do rozpočtu teroristického Ruska znamená zabíjet bezbranné děti a matky. Doufáme, že si to Nestlé brzy rozmyslí," uvedlo na twitteru ukrajinské velvyslanectví v Česku.
Ukrajinský premiér Denis Šmygal v týdnu mluvil se zástupci společnosti o jejich rozhodnutí setrvat na ruském trhu. Podle jeho vyjádření neprojevili žádné pochopení pro Ukrajince.
"Platit daně do rozpočtu teroristické země znamená zabíjet nevinné děti a matky," zopakoval i Šmygal a vyjádřil naději, že Nestlé přístup brzy změní.
Témata: Nestlé válka na Ukrajině
Kam se poděl manžel Katie Price? Podle médií nebyl unesen!
Princ William se změn nebojí. Nastínil, co čeká Brity pod jeho vládou!
Jak uniká pozornosti? Leonardo DiCaprio ví, jak zmizet fanouškům!