Pražská hygienická stanice udělila pokuty šesti účastníkům listopadového předávání hudebních cen Český slavík, kteří neměli nasazené respirátory.

Informoval o tom server iROZHLAS.cz Výši pokuty ani jména potrestaných mluvčí hygieny Zbyněk Boublík nesdělil, protože správní řízení ještě neskončilo.

V sále Hudebního divadla Karlín podle televizních záběrů a fotografií sedělo několik lidí, kteří v rozporu s protiepidemickými opatřeními kvůli šíření koronaviru neměli na obličeji respirátor. Mezi nimi byl i majitel ankety Karel Janeček, který v lednu ohlásil kandidaturu na prezidenta.

Ředitelka stanice Zdeňka Jágrová po stížnostech na nenasazené respirátory avizovala, že se akcí bude její úřad zabývat. Po třech měsících hygienická stanice hlavního města rozhodla, že šest lidí musí zaplatit pokutu.

"Na základě vyhodnocených skutečností správní orgán identifikoval šest osob, které citované mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví skutečně porušily. V návaznosti na to byl těmto šesti osobám udělen správní trest - finanční sankce," řekl Boublík serveru. Další podrobnosti vzhledem k pokračujícímu správnímu řízení nemohl sdělit.

Témata:

Český slavík | stars24.cz

Vstoupit do diskuse