Obyvatele Čečelic, Dřís a Konětop na Mělnicku dnes obce varovaly, aby dva dny nechodili do volné přírody kvůli možnému pohybu medvěda.

Včera ráno ho mezi obcemi spatřil myslivec, řekl ČTK starosta Čečelic Josef Zeman. Skupina myslivců a policistů oblast dopoledne prohledala a žádné stopy neobjevila, řekl ČTK mluvčí mělnické policie Pavel Truxa.

"Ráno mi volal kolega myslivec, že za Čečelicemi spatřil medvěda. Hned jsem se tam šel podívat, ale protože půda byla zmrzlá a není sníh, nezbyly žádné stopy. Občanům jsme vydali varování, aby se následující dva dny nepohybovali ve volné přírodě," řekl ČTK starosta Zeman, který je zároveň členem místního mysliveckého spolku. Stejné varování dostali také obyvatelé obcí Dřísy a Konětopy.

V tomto období roku není aktivita medvědů obvyklá. "Medvěd má nyní hybernovat, pokud se někde pohybuje, zřejmě bude hladový a zoufalý," sdělil ČTK René Franěk, ředitel Zoo Chleby. Lidem se bude podle Fraňka spíše vyhýbat, nebezpečný by mohl být maximálně domácím zvířatům.

Témata:

Medvědi | středočeský kraj | stars24.cz

Vstoupit do diskuse