Televize Nova, která v pátek večer odvysílala v přímém přenosu předávání cen Český slavík 21, se od pořadu, v němž zaznělo například prohlášení miliardáře Karla Janečka, distancovala. Jeho jednání označila za "exces", kterým chce v budoucnu zabránit.

Matematik, který je generálním partnerem ankety, v závěru večera pronesl projev, v němž kritizoval opatření proti šíření covidu, včetně očkování. "Nesmíme podlehnout hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje," uvedl například. 

Během celého večera se navíc na obrazovkách objevovaly spoty, které Janečka vykreslovaly jako společenského reformátora a propagovaly například jeho volební systém D21 nebo jeho nadační fond. V jednom z nich například Janeček zachraňuje národ od zákazu zpěvu, ačkoliv v minulosti studie potvrdily, že touto cestou se covid-19 šíří snáze.   

Podle prohlášení televize Nova se tímto pořadem "potvrdil trend, který nabývá na intenzitě - kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory."

Televize se od pořadu distancovala a uvedla, že je připravován externí firmou, která odpovídá za obsah a jeho kvalitu. "TV Nova nezasahuje do složení hostů či do obsahu jejich projevů," napsala na twitteru a dodala, že bude s právníky "hledat cestu, zda lze při dnešní mediální legislativě v budoucnu podobným excesům zabránit."

Témata:

Český slavík | Karel Janeček | TV Nova | stars24.cz

Vstoupit do diskuse