Britského výrobce destilátů Stock Spirits Group, který podniká i v České republice, přebírá soukromá kapitálová a investiční společnost CVC Capital Partners se sídlem v Lucembursku.

CVC za akcii firmy obchodované na Londýnské akciové burze (LSE) zaplatí 377 pencí v hotovosti. S akciemi Stock Spirits se obchoduje i na pražské burze, kde ve středu uzavřely v RM-SYSTÉMu na 81,50 Kč. Obchod firmu ohodnocuje na 767 milionů liber (23 miliard Kč), uvedla společnost Stock Spirits ve svém dnešním sdělení na webu.

Nabízená cena představuje prémii zhruba 41 procent k závěrečné ceně 268 pencí ze středy, což byl poslední obchodní den před oznámením. A je zhruba o 42 procent vyšší, než průměrná cena akcie za poslední tři měsíce. Pokud se podaří splnit všechny podmínky, měl by obchod nabýt účinnosti od začátku prosince 2021 do začátku ledna 2022.

Stock Spirits patří k největším výrobcům značkových lihovin a likérů ve střední a východní Evropě a v Itálii. Podniká v Polsku, Česku, na Slovensku, v Itálii, Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině. Z Polska, Česka a Itálie pochází 90 procent jeho tržeb. Firma produkci vyváží do více než 50 zemí světa, roční objem prodeje teď celosvětově přesahuje 125 milionů litrů. Stock Spirits prodává například značky Božkov, Fernet Stock nebo vodku Amundsen Expedition.

Témata:

Alkohol | stars24.cz

Vstoupit do diskuse