Bývalá chata spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku je na prodej. Inzerát na prodej nemovitosti se objevil na portálu Sreality.cz, prodávající požaduje za bývalé Hrabalovo útočiště 11,9 milionu korun. Prodej chaty ČTK potvrdil také publicista Jan Řehounek.

Bývalá Hrabalova chata patří podle Řehounka sousedům, kteří vlastní i vedlejší chatu. "Ještě za Hrabalova života, v těch posledních letech, se sousedi, kteří tam mají chatu, o něj starali," řekl Řehounek s tím, že v posledních letech byla chata spíše nevyužívaná.

Podle inzerátu má chata užitnou plochu 79 metrů čtverečních, pozemek je 3496 metrů čtverečních. Prodávající uvádí, že jde o investiční příležitosti. Skutečnost, že jde o bývalou chatu Bohumila Hrabala, ale nezmiňuje.

Prodej chaty ČTK potvrdil také starosta Hradišťka-Kerska Vlastimil Šesták, obec podle něj o koupi neuvažuje. "Jedenáct milionů je náš roční rozpočet. Koupě by znamenala zastavit obec na čtyři až pět let," řekl Šesták ČTK.

Obec Hradišťko, jejíž je Kersko součástí, má asi 700 obyvatel. Hrabala kromě jeho chaty připomíná také naučná stezka, která má 13 stanovišť. Turisté se dozvědí informace o lese a životě v něm, o Bohumilu Hrabalovi a místech s ním spojených a další zajímavosti regionu. Sousedé z chatové osady Kersko byli Hrabalovi předlohou pro knihu Slavnosti sněženek, podle níž vznikl i stejnojmenný film režiséra Jiřího Menzela.

Témata:

Hrabal, Bohumil (spisovatel) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse