Chystá se remake jedné z legendárních českých počítačových her, kterou žáci pařili na hodinách informatiky ve škole. O tom, kolik fanoušků Bulánci dodnes mají, nejspíš tvůrci ani nevěděli.

Je několik českých počítačových her, které si zaslouží označení kultovní, a Bulánci jsou jistě mezi nimi. Nyní se tato freewarová střílečka mezi polštáři po 20 letech od prvního uvedení velkolepě vrací na scénu. Zaskočilo to i samotné tvůrce, kteří v pondělí zveřejnili následující vzkaz.

"Rozhodli jsme se vyslyšet vaše prosby, a proto jsme se vrhli do vývoje nových Bulánků," stálo na sociálních sítích s tím, že lidé mohou přispět v crowdfundingu na Startovači

Jako cíl si stanovili 500 tisíc korun, což mělo pokrýt vznik Bulánků pro PC a konzole. Ve středu po jedenácté hodině jsou však vybrány již více než tři miliony a tím pádem splněny veškeré myslitelné cíle.

Bulánci by tedy měli vzniknout nejen pro PC a konzole, ale také po operační systém MacOS a mobilní telefony. K dispozici by měl být také editor levelů a meziplatformní multiplayer, tedy hra více hráčů.

Témata:

Bulánci | PC hry | stars24.cz

Vstoupit do diskuse