Pašeračka Tereza H. tráví v Pákistánu už třetí rok. Ve věznici v Láhauru si odpykává trest za pašování asi devíti kilogramů heroinu. I když se všemi silami snaží dostat ven, zatím se jí nedaří. Zvrátit to teď má jeden jediný muž!

Soud Terezu H. po vleklém řízení poslal v březnu 2018 za mříže na osm let a osm měsíců kvůli pašování heroinu. Dívka za tu dobu vystřídala hned několik právníků, za které utratila už tísíce eur. Češka se neustále snaží dosáhnout odvolání, to se jí ale zatím nedaří.

I proto se rozhodla učinit zásadní krok! Vyhodila svého dosavadního právního zástupce Dogara a nahradila ho právníkem, který má s drogovými případy hodně zkušeností! „Navíd Básir je drogový právník,“ uvedl pro Blesk nejmenovaný zdroj. 

Češce se totiž nelíbilo to, že ani za dva roky Dogar s odvoláním nepohnul. „Selhal a Tereza se na něj rozzlobila,“ tvrdí zdroj s tím, že dívka teď všechny naděje na propuštění vložila do Navída Básira.

Tereza byla v Pákistánu zadržena v lednu roku 2018, když v jejích zavazadlech celníci na letišti v Láhauru našli téměř devět kilogramů heroinu. Trest si odpykává v nechvalně proslulé věznici Kot Lakhpat.

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | Pákistán | Drogy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse