Život lidí od pondělí výrazně omezují přísná opatření proti šíření koronaviru, na jejichž dodržování dohlíží policie. Dnes její příslušníci zasáhli v Praze na místě, kde se běžně o víkendech konají bleší trhy.

Policie ČR již předem upozorňovala, že o víkendu bude především v souvislosti s oznámenými shromážděními kontrolovat, zdali mezi jejich účastníky nedochází k účelovému obcházení krizových opatření vlády.

Na porušování restrikcí ovšem narazili jinde, konkrétně na bleších trzích v Praze 9. Vstup odepřeli několika desítkám lidí. „Jedná se o porušení pravidel při cestování mezi okresy, volném pohybu a zákaz prodeje na tržištích,“ uvedli policisté na twitteru.

Strážci zákona na sociální síti potvrdili, že bleší trhy už jim uvízli v hledáčku opakovaně. „Situaci okolo trhů jsme řešili již několikrát, vždy oznámením správnímu orgánu z důvodu porušování vládních nařízení. K vyřešení problému to nevedlo,“ napsali.

„Nyní máme možnost, s ohledem na aktuální změny vládních nařízení, řešit tuto věc i jiným, efektivnějším způsobem,“ dodala policie.

Témata:

Policie ČR | Praha | trhovci | stars24.cz

Vstoupit do diskuse