K úmrtí hudebníka Ladislava Štaidla se dnes vyjma celebrit vyjádřilo i několik politiků. Miloš Zeman zavzpomínal na dobu, kdy s ním hovořil při příležitosti vyznamenání.

Prezident Miloš Zeman dnes na Frekvence 1 uvedl, že Štaidl byl jednou z významných českých osobností. Na hudebníka vzpomíná především jako na autora písní Kávu si osladím a Mží ti do vlasů.

Zeman se Štaidlem mluvil u příležitosti jeho vyznamenání. "Já jsem mu říkal, že si velice vážím jeho práce, což se ovšem týká všech vyznamenaných," prozradil.

Smutek nad Štaidlovým úmrtím dnes vyjádřil i premiér Andrej Babiš. "Další známá osobnost, která se stala obětí covidu," napsal Babiš na twitteru.

Hudební skladatel Ladislav Štaidl zemřel v noci na neděli kvůli komplikacím spojeným s koronavirem. Bylo mu 75 let.

Štaidl byl autorem přibližně 200 písní a hudby k mnoha seriálům a filmům. V říjnu 2015 mu prezident Miloš Zeman udělil Medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění. Vedle Gotta zpívali Štaidlovy hity Helena Vondráčková, Jiří Korn nebo Dalibor Janda. Od roku 1987 spolupracoval s Ivetou Bartošovou, se kterou později 13 let žil a má s ní syna Artura.

Témata:

Štaidl, Ladislav | Andrej Babiš | Miloš Zeman | stars24.cz

Vstoupit do diskuse