Blíží se Vánoce, a tak Češi berou obchody útokem, a to nejen u nás, ale mnohdy také za hranicemi republiky. V Bavorsku už jim to ale nebude dál umožněno. Tamní vláda totiž rozhodla o zpřísnění opatření.

Češi žijící u hranic s Německem mají ve zvyku jezdit za hranice do obchodů na nákupy, ať už kvůli cenám či kvalitě potravin. Jen pár týdnů před Vánocemi se však musí smířit s nepříjemnou zprávou.

Ministerstvo zahraničí dnes informovalo, že bavorská vláda v rámci zpřísnění protiepidemických opatření rozhodla o zákazu tzv. malého pohraničního styku. To znamená, že nebude možné jezdit k sousedům na nákupy.

České občany to jistě nepotěšilo, zvlášť když v Česku opět visí ve vzduchu uzavření obchodů, které si přitom otevřely teprve ve čtvrtek. Současná hodnota rizikového skóre PES ovšem odpovídá přísnějšímu čtvrtému stupni.

Pro pendlery a rodinné příslušníky zůstává překračování hranic možné bez karantény a bez nutnosti předložit negativní test. Přijatá opatření bavorské vlády budou platit prozatím do 5. ledna.

Témata:

Obchody | Německo | ministerstvo zahraničí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse