Bude to do Vánoc? Svátky se každým dnem blíží, senioři by proto rádi věděli, zdali mohou při nákupu dárků vnoučatům počítat s penězi, které jim posílá stát. Co na to říkají úřady?

Vyplacení jednorázového příspěvku pro důchodce už nic nebrání, zákon o něm prošel obě parlamentními komorami a podpis pod něj následně připojil i prezident Miloš Zeman. Penzisty pochopitelně zajímá, kdy slíbených pět tisíc korun dostanou.

„Příspěvek dostanete v prosinci. ČSSZ začne příspěvek vyplácet nejdříve 1. 12. 2020, nejpozději 4. 12. 2020. Výplata bude rozložena do 10 pracovních dnů. Bude pár dnů trvat, než vám peníze dorazí,“ uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí na webu.

Lidé, kteří se chystají do penze, se mohou ještě v pondělí přihlásit o příspěvek. „Pokud jste požádali o důchod do 30. 11. 2020 s termínem přiznání důchodu od 30. 11. nebo dříve a bude vám zpětně přiznán, pak obdržíte příspěvek dodatečně,“ dodal resort.

Důchodci jinak o peníze nemusejí nijak žádat, přijde jim automaticky k běžné prosincové výplatě důchodu. Občanům přijde na stejný účet nebo adresu.

Témata:

důchody | důchodci | CZK | stars24.cz

Vstoupit do diskuse