Světový unikát: V Chile nosí jídlo bezdomovcům Batman!

Světový unikát: V Chile nosí jídlo bezdomovcům Batman!

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

19. srpna 2020 18:29

Neznámý muž v kostýmu Batmana chodí ulicemi chilské metropole Sanitaga a donáší jídlo bezdomovcům. Bezplatně tak poskytuje potravu a potěchu těm, kteří to potřebují po měsících karanténních opatření, napsala agentura AP.

Muž se obléká do kostýmu známé komiksové postavy, k němuž přidal také roušku k ochraně před šířením koronaviru. Pravidelně doručuje několik desítek teplých pokrmů lidem bez domova po celém Santiagu. Anonymita mu přitom podle jeho slov vyhovuje.

"Podívejte se kolem sebe a zhodnoťte, zda nemůžete věnovat trochu času, trochu jídla, trochu přístřeší, nebo občas povzbudivé slovo, těm, kteří to potřebují," řekl záhadný hrdina. Kostým podle něj slouží tomu, aby společně s jídlem přinesl také smích a radost.

Restrikce zavedené v souvislosti s pandemií covidu-19 silně zasáhly chilskou ekonomiku. Nezaměstnanost vystřelila na více než 12 procent, což je nejvyšší údaj za posledních deset let.

Navzdory obleku Batmana jeden z obdarovaných uvedl, že je mu pravý význam počínání záhadného dobrodince jasný. "Cením si toho jako (gesta) jednoho člověka druhému," řekl.

Témata: zajímavosti Chile