Tohle bezpochyby překoná i veškeré volební úspěchy Pirátů. Předseda opoziční strany Ivan Bartoš má důvod k radosti, manželka Lydie mu porodila syna. Chlapeček dostal velice netradiční jméno.

Šťastných zpráv ze života vrcholných českých politiků není v posledních dnech málo. Po svatbě vicepremiéra a ministra Jana Hamáčka došlo i na narození dítěte. Prvního potomka se pár měsíců před 40. narozeninami dočkal šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Lídr opoziční strany oznámil novinku na sociální síti. „Pro přátele a kamarády: ‚Chameleon Colin hlásí, že všichni jsou cajk.‘ Díky ženuško… A my se na chvilku s dovolením odpojíme,“ uvedl Bartoš. Syn, který dostal neobvyklé jméno Bertram, se narodil krátce před půlnocí.

img-responsive

Ivanu Bartošovi se narodil syn Bertram | foto: Facebook Ivana Bartoše

Bartoš je od listopadu 2015 ženatý, jeho manželka Lydie je rovněž členkou České pirátské strany, jinak se živí jako knihovnice. Ona sama má již z předchozího vztahu dceru Amélii.

Rodák z Jablonce nad Nisou je předsedou Pirátů od roku 2009, ovšem s přestávkou mezi lety 2014 a 2016. V parlamentních volbách na podzim 2017 dovedl stranu k historickému výsledku, když ji se ziskem 10,79 % poprvé přivedl do Poslanecké sněmovny.

Témata:

Ivan Bartoš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse