V sobotu večer došlo v Sezemicích na Pardubicku k nebývalému dramatu. Policejní vyjednavač i členové zásahové jednotky dorazili za mužem, který hlasitě vyhrožoval zavražděním několikatýdenního kojence.

O víkendu zasahovali policisté u dramatické situace v Sezimicích nedaleko Pardubic. Na místo musela ve večerních hodinách dorazit zásahová jednotka i policejní vyjednavač. Policie zveřejnila video ze zásahu, které odhalilo, co přesně se stalo.

Čtyřiadvacetiletý muž na záběrech promlouvá z okna a vyhrožuje usmrcením sedmitýdenního kojence vyhozením z okna z druhého patra. Jednou dokonce podle policistů sám vylezl na parapet okna, kde vrávoral.

„Takže buďto, já vám to říkám naposledy, pojede moje mamka nahoru, zakouříme si tady v okně a všechno bude v pořádku. Nebo seberu sebe a to smradlavý, uječený dítě podřežu a pak ho hodím dolů,“ stanovoval si podmínky.

Policie nakonec provedla krátce po 23. hodině proti muži zákrok. Podezřelý byl zadržen, kojenec skončil v péči lékařů. Následně padlo obvinění z trestných činů braní rukojmí a násilí proti úřední osobě.

Témata:

krimi | Policie ČR | Pardubický kraj | stars24.cz

Vstoupit do diskuse