Pašeračka Tereza zůstává i nadále v pákistánském vězení. V těchto dnech se podle dostupných informací odhodlala k zoufalému kroku. O pomoc teď žádá vysoce postavené politiky.

O pašeračce Tereze, kterou za pašování heroinu odsoudili v Pákistánu na necelých devět let do vězení, jsme několik týdnů neslyšeli. Naposledy vyšlo najevo, že změnila právníka. Daly se věci konečně do pohybu?

Čekání na odvolací řízení se zatím dál protahuje. Odsouzená Češka se podle informací webu blesk.cz dokonce obrátila na pákistánské politické špičky. Dopis od ní by měl přijít prezidentovi celé země i provincie, v níž je uvězněna.

„Jsem nevinná. Do tohoto špinavého případu jsem byla zatažena,“ napsala dle informací zmíněného serveru oběma politikům. Také jim připomněla, že ve vězení sedí už dva a půl roku. „Doufám, že soud rozhodne spravedlivě,“ dodala.

Tereza tedy nežádá o milost, jak by se lidé mohli domnívat, ale chce, aby ji osvobodil soud, protože trvá na své nevině. Má přitom jednoznačný cíl – být o Vánocích doma s rodinou.

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | Pákistán | stars24.cz

Vstoupit do diskuse